NFL Jerseys From China Online Mağazalar İçin 5 Sosyal Medya Dopingi – S-Ticaret

Online Mağazalar İçin 5 Sosyal Medya Dopingi 4.5/5 (4)

E-ticaret sitenizin satışını artırmak için bir çok taktik vardır. İlk yapılacak olan iş siteye girme oranını yükseltmek. Bu oranı da sosyal medyada tanıtarak yapabilirsiniz. Pinterest ve Instagram direk satış yapılmasını desteklemiyor. Facebook ve Twitter‘da ise bazı bölgelerde test aşamasında.

1- Sosyal Ağlarda Satış
Bazı sosyal ağların sitelerinden satış yapılmasını engellediğini yukarıda söyledik. Bazı üçüncü kişi uygulamalar bu sınırları aşmanızı sağlıyor. Örnek olarak; CuralateLike2Buy” butonu ile Instagram’da satış yapılmasını sağlıyor. Ürün görseline tıklandığı zaman sitenizdeki sayfaya ulaşmasını sağlar. Pinterest ve Tumblr‘da da aynı şekilde kullanabilirsiniz. Bu şekilde sosyal ağlarda sizi takip edenleri müşteriye olarak dönüş yapmalarını sağlıyorsunuz.

sosyal medyada doping

2- Müşterilerin katkılarını ödüllendirin
Tavsiyeler, sosyal medyada en güçlü, güvenilir araçlardandır. Müşteriler alacakları ürünün, daha önceden almış ve yorum yapmış kişinin yazdıklarına inanır. Sitenizi, sosyal ağlar ile entegre edin. Müşteri sizden bir şey aldığı zaman sosyal ağlarda paylaşmasına olanak sağlayın. Bunun dışında paylaşım veya başka bir şekilde sizi tanıtan müşterilere, indirim, hediye vb. ödüller verin.

3- Ürünler için tanıtım videoları
Video paylaşımı, kişisel olarak pazarlama yapılmasına yardımcı olmaz fakat sosyal medyada sağlar. Örnek olarak; videolardan yararlanmak isteyen Facebook, Youtube videolarında sınırlayarak, direk siteye yüklenen videolara ulaşım oranını artırdı. Müşteriler videolu ürünleri satın alma olasılığı daha yüksek. Reklam dışında; inceleme, nasıl geliştirdi, nasıl kullanılır gibi videolar büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

online mağazalara doping

4- Etkileşimi destekleyin
Sosyal ağdaki tüm mesajlarınızda; Satın Al, Abone Ol, Video İzle vb. çağrılar ile kullanıcının dikkatini çekebilirsiniz. Müşteriyi Satın Al gibi çağrılar ile sıkmak yerine beğenmesini veya paylaşmasını sağlamanızda size yararı olacaktır. Sitenizin adresi müşterinin dönmesi için yeterli olmayabilir. Bunun dışında Facebook ve Twitter‘da etkinlikler düzenleyerek de dikkat çekebilirsiniz. Örnek olarak; en güzel fotoğraf yarışması düzenleyip, fotoğraf makinesi hediye edebilirsiniz.

online mağazalars sosyal medya dopingi

 

5- Trendleri takip edin
Gerçek zamanlı pazarlamada denir. Yalnızca satış ve pazarlama trendlerini bilmek zorunda değilsiniz. İlgilendiğiniz güncel haberleri de takip edebilirsiniz. Örnek olarak; Arama sitelerin özel günlere özel sayfa yapmaları.

Twitter, Instagram gibi şirketler sürekli yenilikler getiriyor. Bu firmaları takip edebilirsiniz. Google Trends‘i kullanabilirsiniz. Twitter ve Facebook‘ta neler trend olmuş bakabilirsiniz. Facebook‘ta neyin nasıl trend olduğu da belirtiliyor.

Bu yazıya oy verin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Cheap NFL Jerseys Nike