NFL Jerseys From China Tatil Zamanlarında Facebook Reklamlarına Farklı Bakılıyor – S-Ticaret

Tatil Zamanlarında Facebook Reklamlarına Farklı Bakılıyor 5/5 (5)

Facebook reklamları bir çok firmanın kullandığı pazarlama araçları içindedir. Yıllık olarak bakıldığında Perşembe günü Facebook reklamlarının en çok bakıldığı gündür. Kasım ve Aralık’ta ise Cumartesi ve Pazar diğer günlerden daha fazla bakıldığı görülmüştür.

Nanigans’ın araştırması sonucu, Facebook kullanan kişilerin tatil zamanlarında reklamları daha farklı bir ilgi gösteriyor.
s-ticaret36

Yıllık olarak bakıldığında Facebook kullanıcılarının alışverişleri kendileri içinse hafta içinin daha fazla tercih ediyorlar. Tatil zamanlarında ise aile veya arkadaşları için alışverişi hafta sonu yapmayı tercih ediyor. Bunun sebebi ise kendilerine alışveriş yaparken daha kolay ve anlık karar verebilmeleridir. Fakat aile veya arkadaşı için alışveriş yapacaksa daha zor ve düşünerek karar veriliyor.

Araştırmaya göre, hediye alma konusu normalden daha fazla kafa yorulması gerektiren bir durum ve bu sebepten dolayı kullanıcılar fiyat kıyaslama, doğru ürünü seçebilmek için daha fazla zaman ayırabilmek için haftasonunu seçtikleri belirtilmiştir.

Tatil zamanlarında kullancılar Facebook reklamlarına bakmaya ve mobilden alışveriş yapma eğilimi daha fazla olduğu belirtilmiştir. Geçen tatil döneminde mobil alışverişte %140 bir artış olmuştur. Bu mobil alışveriş, diğer zamanlar ile kıyaslandığında %36’lık bir kısım olmuştur. Mobilde yapılan reklam harcamaları, bütün reklam harcamalarında Ocak-Ekim zamanlarında %15’i olurken, Kasım-Aralık aylarında %33’e yükseliyor.

Bu zamanlarda mobilde büyük bir artış olsada pazarlamacılar bilgisayardaki Facebook reklamlarını unutmuyor. Bu reklamlardan hala büyük bir dönüş var. Bilgisayardan satış oranları geçen yıl erkek kullanıcılarda %233 artı, kadın kullanıcılarda ise %128 gibi bir artış oldu. Mobilde ki alışveriş, erkeklerde %117, kadınlarda %64’lük bir artış oldu.

Facebook‘taki reklamların fiyatı artmaya başlasada, gelen dönüşler ile ikiside doğru orantılı bir şekilde artıyor. Geçen tatil zamanında CPM maliyeti erkek kullanıcılarda 3,44 dolara kadar yükseldi. Daha önceki yıl ile kıyaslama yapıldığında bu miktar 1,53 dolardı. Yıllık bazda ise %124,8 oranında bir artış olmuştur. Kadınlardaki CPM maliyeti tatil zamanı 4,03 dolardı. Daha önceki zamanla kıyaslarsak bu miktarın 1,20 dolar olduğunu göreceğiz. Yıllık bazda ise %235,8 oranında bir artış olmuştur.

Facebook reklamlarının fiyatı artsada tatil zamanlarında kullanıcıların daha fazla alışveriş yaptığı hesaplanırsa, Facebook kullanıcılara ulaşma konusunda e-ticaret firmaları için hala iyi bir mecra.

Bu yazıya oy verin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Cheap NFL Jerseys Nike